Eddig az időgazdálkodás bevezetéséről írtam! Arról ahogy ezt én beleépítettem tudatosságomba, a napi rutinom kialakításához és arról is ,hogy ez nem gyerekjáték, ez munka a javából!
Ezért nem mehetek el az mellet hogy a napom 24 órából áll és nekem is két kezem van! Nem vagyok sajnos kifogyhatatlan az energiából, pedig szívesen venném ha alvás helyett mondjuk feltudnám tölteni magam napelemmel. Szerintem ezzel sok anya van igy! Nem a levegőbe beszélek, ja nem, írok. Hiszen van már 2 felnőtt lányom, akik már a saját életüket élik, kirepültek. Most Újra anyuka vagyok( Bemutatkozom ), és igy öregebben fáradékonyabb is vagyok, sajnálom ez az igazság! Tudom, hogy ezzel nem vagyok egyedül.
Nem tudom, és már nem is akarok minden egyedül elvégezni. A család nem erről szól! Az evidens számunkra, hogy a banki ügyeket a bankár végezze el, a könyvelésünket is könyvelőre bízzuk, ugye? Akkor miért mindent én végezzek el a háztartásban? Erről szól a delegálás! Megosztani a feladatokat nem egyszerű, sajnos sok vitával járhat. Ezért adok pár ötletet.
Vannak férfiak, akik nagyon jól főznek
Vannak férfiak, akik nagyon jól főznek, pl: az én férjem is. Hagyom is neki, hogy főzzön. A barátnőm férje szeret ablakot pucolni. Érdemes megkeresni azokat a feladatokat a háznál amit a másik szívesebben végez el, ezt egyszerű átadni, nem is kérdés.
Érdemes elgondolkodni hogy ezekre a feladatokra alkalmazunk valakit
De mi legyen azokkal a feladatokkal amit senki se csinál meg szívesen? Tudom ez anyagi lehetőségek függvénye is, de érdemes elgondolkodni hogy erre alkalmazunk valakit, gondolok itt a fűnyirásra, vagy vasalásra, mostanában vannak akik takarítónőt alkalmaznak. Véleményem szerint fizessünk inkább a takarításért mint a bébiszitterért! Ha ez nem megy oldjuk meg felváltva. Egyik héten én takarítok, vagy bevásárolok a másik héten meg te. Ha nincs kedve a páromnak, megcsinálom de utána 2 hétig ő jön. (mindjárt nem lesz kedve ellógni a feladatokat, senkinek!)
Sokan esünk abba a hibába, ahogy én is, hogy én dolgozom így nincs időm semmire! Ez egy tévhit, nem kell egy embernek megszakadni, van idő! Nálunk az én férjem van otthon mert rokkant nyugdíjas, én is vártam a sültgalambra, hogy a lakás kitakarítja magát aztán hétvégén halálra takarítottam magam. Nem azért van otthon a másik mert a háztartást kell vinnie, de besegítenie mindenkinek kell! Neki is meg van a napi feladata, ezt csak akkor értettem meg amikor, én is otthon maradtam betegen és láttam menyi helyre rohangál.
Feladatokkal többnek érezhetjük magunkat ,hát adjunk a másiknak is belőle.
Helyes dolog szerintem az, ha meghatározzuk kinek mit kell megcsinálnia. Hogy eljár dolgozni az nem lehet kifogás, más otthon dolgozik(ez az én állomom és tervem is), akkor mit fogok mondani, de én dolgoztam, és ülök a kupi tetején?
Ezért is vetettem bele magam ebbe a rutin kiépítésbe, hogy tudatosan megalapozzam a feladatok elosztását, mégis mindenre maradjon mindenkinek ideje.
Az előző részben már beszéltem arról, hogy vannak dolgok amit nem szívesen adunk át másnak ,hogy ő végezze el. Ez amit mérlegelnem kell nekem is, mi a fontos? Katona rendben legyen behajtogatva a ruha és én megkukulok a fáradságtól, vagy más is megtudja csinálni? Ugye ezen te is gondolkodtál már! Megbeszélni a dolgokat és elosztani nem egyszerű tudom, próbáljunk listát készíteni és bevállalás szinten elosztani a feladatokat. Legyél kreatív!
Emlékszel még arra mikor anyukád akart bevonni a háztartási munkákba? Bennem élénk ellenállást válltott ki, te hogy voltál vele? Kényszerből nem lehet semmit megoldani! Csak tudatosan, hogy mindenkinek legyen szabad ideje! Ne kényszerítsd őket a változásra, inkább mutasd meg miért jobb ha összedolgoztok!
Nekem az elindulásban nagyon sokat segített urban:eve 30 napos rutin kiépitő tréning (ingyenes)
Nem mondom ,hogy minden patentul működik,de az életem nagy részét így élem! Fontos a fokozatosság. Nem lehet mindent egy napon megválltoztatni.
Hogyan alakulnak nálam tovább a rutin kiépítés lépései?
Ha nem akarsz róla lemaradni iratkozz fel a hírlevélre!
Oszd meg másokkal az írásom, ha hasznosnak találod.